مقالاتمقالات بازی

همه چیز درباره میس ماینکرفت (گرز)

این دوران قطعاً دوران هیجان‌انگیزی برای بازیکنان ماینکرفت است، چرا که بازی با ویژگی‌ها، ماب‌ها و بلاک‌های جدیدی غرق شده است. در حالی که بازیکنان منتظر ورود به‌روزرسانی 1.21 ماینکرافت هستند، استودیو موجانگ با افزودن یک سلاح جدید به بازی، همه را به وجد آورده است.

تبلیغات

با انتشار اسنپ‌شات 24w11a، بازیکنان سرانجام می‌توانند یک سلاح دیگر به غیر از شمشیر، تیر کمان و تبر به مجموعه سلاح‌های خود اضافه کنند. در اینجا هر چیزی که باید در مورد میس (mace) بدانید آورده شده است.

پس از سال‌ها به‌روزرسانی که محتوای جدید و عمده‌ای مانند بایوم‌ها، ماب‌ها و بلاک‌ها به ماینکرفت اضافه کرد، افزودن یک سلاح جدید به شدت احساس می‌شد. بازیکنانی که می‌خواستند یکی را امتحان کنند، جز جستجو برای مادها و ادان‌ها گزینه‌ای نداشتند. اما سرانجام، پس از سال‌ها انتظار، آنها شاهد افزوده شدن رسمی یکی از آن ها به بازی هستند.

با ورود به ترایل چمبر‌ها (trial chambers)، بازیکنان با یک موجود دشمن جدید به نام بریز (Breeze) روبرو می‌شوند. بنابراین منطقی بود که توسعه‌دهندگان باید یک سلاح جدید نیز به بازی اضافه می‌کردند. گرز جالب است و به شکلی متفاوت از، شمشیر و تبر، کار می‌کند.

تبلیغات

بازیکنان می‌توانند با حمله به موجودات یا سایر بازیکنان با پرش، میزان آسیب وارد شده توسط میس را افزایش دهند. پریدن از ارتفاع و سپس زدن موجود با گرز در زمان مناسب، ضربه‌ای قدرتمند را وارد می‌کند. نه تنها این، بلکه یک ضربه موفقیت‌آمیز با گرز همچنین هرگونه آسیب ناشی از سقوط (fall damage) را از بین می‌برد.

این امر میس را به شمشیری دولبه تبدیل می‌کند. همانطور که در پست تیزر موجانگ درباره سلاح نشان داده شده است، قبل از اینکه بتوان از آن به درستی استفاده کرد، باید به خوبی کار با آن را فرا گرفت.

ساخت میس ماینکرفت

میس ماینکرفت
تصویر میس ماینکرفت

میس می‌تواند با استفاده از دو مورد ساخته شود؛ بریز راد(این راد با بلیز راد متفاوت است)، که با شکست دادن بریز به دست می‌آیند، و هسته سنگین، بلاک جدیدی که می‌توان آن را در باتلاق(vault) پیدا کرد. باتلاق(vault) یک بلوک دیگر جدیدی است که به بازی اضافه شده است، همراه با اتاق‌های آزمایشی(trial chambers). ترکیب این دو، میس را به می‌دهد.

همانند سایر سلاح‌ها در ماینکرافت، میس نیز با استفاده از آن دوام خود را از دست خواهد داد. با این حال، برای تعمیر آن، بازیکنان به چوب‌های بریز و یک انویل نیاز خواهند داشت. بنابراین، آنها باید به دنبال اتاق‌های آزمایشی(trial chambers) باشند و تا جایی که می‌توانند چوب‌های بریز را جمع‌آوری کنند.

جنبه جالب دیگری از سلاح جدید این است که می‌توان از آن همراه با الیترا در ماینکرافت استفاده کرد. الیترا به بازیکنان اجازه می‌دهد تا از فواصل بسیار بلندی بپرند، چرا که آنها را به بالا پرتاب می‌کند. برخی بازیکنان می‌توانند از این پرش کمکی و میس در ترکیب استفاده کنند تا بدون نیاز به مکان بلندی برای پریدن از آن، ضربه‌ای سنگین وارد کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا