مقالات بازی

7 کد خطای رایج ماینکرافت و نحوه رفع آنها

ماینکرافت یک بازی کاملاً کامل نیست و با وجود تلاش‌های بی‌وقفه‌ی موجانگ، گاهی اوقات خطاهای غیرمنتظره‌ای رخ می‌دهد. خوشبختانه، بسیاری از خطاهای معروف این بازی توسط توسعه‌دهندگان به صورت مستقیم رفع شده‌اند و بسیاری از آن‌ها حتی کد خطای مشخص خود را دارند. در حالی که برخی از خطاها سال‌هاست که تعمیر نشده‌اند، بازیکنان بیش از چندین روش برای برطرف کردن مشکلات متداول در اختیار دارند. اغلب اوقات، بازیکنان ماینکرافت می‌توانند با انجام اقدامات ساده مانند راه‌اندازی مجدد برنامه‌ی بازی، انواع خطاها را برطرف کنند. با این حال، برخی از خطاها تنها با راه‌اندازی مجدد بازی سریعاً رفع نمی‌شوند. برخی مشکلات نیازمند تغییرات نرم‌افزاری یا بررسی اتصال اینترنت شما هستند.

تبلیغات

بازیکنان ماینکرافت که با برخی از کدهای خطای رایج برخورد کرده‌اند، می‌توانند از این لیست استفاده کنند تا آنها را تجزیه و تحلیل کرده و راه حل‌هایی برای آن‌ها پیدا کنند.

کد خطای ماینکرافت

کد خطای Bat

کد خطای بسیار رایجی که در نسخه Bedrock از بازی Minecraft ظاهر می‌شود، کد خطای Bat است که به عدم توانایی کاربر در بازی برای دریافت اطلاعات ورود به حساب Microsoft خود اشاره دارد. اگرچه این خطا گاهی هنگامی رخ می‌دهد که سرورهای Microsoft/Xbox غیرفعال باشند، اما عموما دلیل ساده‌تری برای این مشکل وجود دارد. بطور خاص، اگر با این مشکل روبرو هستید، باید اطمینان حاصل کنید که در لانچر Minecraft به حساب Microsoft خود وارد شده‌اید. علاوه بر این، کسانی که به بازی خارج از لانچر دسترسی دارند، باید برنامه Xbox خود را به‌روزرسانی کنند تا هیچ مشکل ارتباطی وجود نداشته باشد.

به روزرسانی برنامه ایکس باکس

  • برنامه Microsoft Store را باز کنید.
  • به کتابخانه خود رفته و دکمه به روزرسانی ها را فشار دهید.
  • به طور جایگزین، اگر ماینکرافت یا برنامه Xbox در بخش به روزرسانی های موجود قرار دارند، انتخاب کنید تا همه آنها را دانلود کنید.

کد خطای Creeper

بدون شک یکی از رایج‌ترین کدهای خطایی که بازیکنان Minecraft روبرو می‌شوند، همچنین نام ماب مزاحم بازی است. کد خطا: Creeper زمانی پدید می‌آید که یک مشکل در شبکه پیش آمده و باعث مشکلات در فرآیند ورود به سیستم می‌شود. این مشکل معمولاً به ارتباط اینترنتی شما به شکلی مربوط است.

تبلیغات

برای اصلاح این مشکل، باید اطمینان حاصل کنید که اتصال اینترنت شما با سرعت مناسبی اجرا می شود تا بتوانید وارد شوید. سرویس های آنتی ویروس و ضد بدافزار شخص ثالث نیز گاهی اوقات ممکن است به مسیر راه بیفتند و فایروال ها نیز گاها مشکلاتی را ایجاد می کنند.

اول و قبل از هر چیز، مطمئن شوید که سرعت دانلود و آپلود شما برای دستگاهتان سالم است. این کار را می توانید در سایت های مختلف مانند Fast.com یا Speedtest.net انجام دهید. اگر سرعت شما در اعداد تکراری یا دو رقمی پایین قرار می گیرد، شاید نیاز داشته باشید تا برخی از دستگاه های دیگری که از اینترنت استفاده می کنند را غیرفعال کنید تا پهنای باند آزاد شود.

اگر شما یک آنتی ویروس، فایروال یا برنامه محافظ دیگر دارید، مطمئن شوید که فایل اجرایی ماینکرافت به عنوان یک استثناء به تدابیر محافظتی نرم افزار اضافه شده است. در غیر این صورت، بهتر است تا زمانی که قادر به ورود به صورت عادی هستید، نرم افزار را غیرفعال کنید.

اگر همه چیز ناکام ماند، ایده بدی نیست که مودم خود را بازنشانی یا DNS flush انجام دهید. آخرین روش یک اقدام کاملا پیچیده است، اما ممکن است به حل مشکلات ارتباطی کمک کند.

کد خطای Cauldron

کد خطای دیگری که بسیار اغلب دیده می‌شود به صورت کد خطا: Cauldron است. این خطا معمولاً در زمانی رخ می‌دهد که سرورهای احراز هویت Microsoft/Mojang قادر به تأیید اعتبار ورود شما نیستند. تا زمانی که از یک حساب قانونی با خریداری بازی استفاده می‌کنید، این خطا تنها در زمانی رخ می‌دهد که مشکلاتی در سمت Microsoft و Mojang وجود دارد. تنها پیشنهاد واقعی برای این کد خطا این است که بررسی کنید آیا در سرویس های ماینکرافت یا مایکروسافت قطعی سرور وجود دارد یا خیر. خوشبختانه، حساب توییتر @MojangStatus بهترین تلاش خود را می‌کند تا بازیکنان را از هرگونه مشکل سرور آگاه کند. برای این کد خطا، واقعاً می‌تواند به انتظار تا Mojang/Microsoft مشکلات فنی خود را حل کنند بستگی داشته باشد.

کد خطای Terracotta

کد خطا: تراکوتا می‌تواند یکی از کدهای ماینکرافت مزاحمت‌آورتر باشد زیرا به یک مشکل خاص اشاره نمی‌کند. انواع مختلفی از عوامل غیرمنتظره می‌توانند باعث ظهور این کد خطا شوند، که این موضوع باعث می‌شود رفع مشکل آن به عنوان یک وظیفه بسیار دشوار محسوب شود. در صورت ظهور کد خطا: تراکوتا، شما باید چندین مرحله را انجام داده و ببینید کدام یک مشکل را حل می‌کند.

قبل از امتحان هر روش دیگری، اطمینان حاصل کنید که سرعت اینترنت شما سالم است. همچنین، نسخه بازی و نرم افزار Minecraft Launcher و برنامه های Xbox خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آخرین نسخه نرم افزار آنها در حال اجرا است. هر ناسازگاری در نسخه ها می تواند مشکلاتی را به دنبال داشته باشد.

از همه حسابهای Minecraft / Microsoft خود خارج شوید، روترهای خود را بازنشانی کنید و دستگاه خود را ریست کنید. پس از آن که آنلاین شدید، به حسابهای خود که به Minecraft متصل هستند وارد شوید و ببینید آیا خطا همچنان باقی می ماند.

همچنین، مطمئن شوید که هیچ فایروال یا نرم افزار ضد ویروسی مانع برقراری ارتباط نمی شوند. ممکن است بهتر باشد آنها را غیرفعال کنید، حداقل به طور موقت، تا فرآیند ورودی پایدارتر شود.

اگر همه چیز نتیجه ندهد، بهتر است Minecraft و / یا launcher را به طور کامل حذف کنید و مجدداً آنها را نصب کنید.

کد خطای Ghast

این خطا به همراه پیامی از سمت بازی ماینکرافت نشان می‌دهد که کش اعتبار یک بازیکن با بازی تداخل دارد. این به طور معمول به این معنی است که در اطلاعات حسابی که بازی ذخیره کرده است و اعتباری که برای ورود به حساب کاربری استفاده می‌شود، تناقضی وجود دارد. این مشکل معمولاً با خروج از حساب کاربری خود و ورود دوباره می‌تواند حل شود. این معمولاً راه حل است اگر رمز عبور یا اطلاعات دیگر را به تازگی تغییر داده‌اید، زیرا ممکن است ماینکرافت هنوز به تغییرات برسد.

کد خطای Crossbow

به خوشبختی، بازیکنان ماینکرافت که با خطای کد: Crossbow مواجه می شوند، باید یک راه حل بسیار ساده در اختیار داشته باشند. این کد هنگامی ظاهر می شود که در فرآیند ورود به سیستم خطایی در قسمت کلاینت رخ داده است. به عنوان یک کلاینت خطا، معمولاً کافی است که بازی خود را ببندید و دوباره باز کنید. علاوه بر این، منصوب است که چند ثانیه پس از ورود به سیستم منتظر بمانید تا تمامی منابع بازی بارگذاری شوند. اگر سعی کنید بیش از حد سریع وارد شوید، می توانید خطا را اجباری کنید قبل از زمان بارگیری بازی. همچنین توصیه می شود چند دقیقه صبر کنید قبل از بستن بازی، باز کردن آن و انجام سعی دیگر.

کد خطای Piglin

گاهی اوقات مشکلات غیرمنتظره‌ای رخ می‌دهد وقتی که شما در حال انجام چند کار هستید. این اتفاق معمولا در مورد خطای کد: Piglin رخ می‌دهد که زمانی رخ می‌دهد که بازی متوجه می‌شود چندین کاربر همزمان تلاش می‌کنند وارد شوند. در صورتی که شما چند نسخه از بازی در حال اجرا داشته باشید، بازی می‌تواند چندین ورود را ثبت کند. خوشبختانه، رفع این خطا به طور کلی به راحتی قابل انجام است.

تمام پنجره هایی که بازی و لانچر در حال اجرا هستند را ببندید ، در صورت لزوم. مطمئن شوید که بازی به هیچ وجه در حال اجرا نیست ، از جمله بررسی مدیر کار و فرآیندها برای پلتفرم باینری جاوا که برخی اوقات برای بعضی از کاربران نسخه جاوا نمی تواند به درستی بسته شود هنگام بستن بازی. اگر باینری پلتفرم پس از بستن بازی همچنان اجرا می شود ، سعی کنید آن را دوباره تنظیم کنید یا فرآیند را پایان دهید. یک پنجره تنها از بازی را دوباره باز کرده و ببینید مشکل حل شده است یا خیر.

نمایش بیشتر

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا