مقالاتمقالات بازی

تفاوت بین اسکلتون، استری و باگد در ماینکرفت

کدام اسکلت خطرناک‌تر است؟

با اضافه شدن ماب باگد به ماینکرفت، بازیکنان به دنبال دانستن تفاوت‌های آن با اسکلتون‌های معمولی و استری‌ها شده‌اند. باگد و استری هرکدام دو نوع متفاوت از اسکلتون‌های معمولی هستند و هر سه ماب از نظر ظاهری بسیار شبیه به یکدیگر هستند، اما تفاوت‌هایی خاصی وجود دارد که آن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند. از جمله این تفاوت‌ها می‌توان به میزان سلامتی، رفتار، ایتم‌هایی که رها می‌کنند و سلاح‌هایی که استفاده می‌کنند اشاره کرد.

تبلیغات

در بازی ماینکرفت، بازیکنان معمولاً می‌توانند با اسکلتون‌ها، استری‌ها و باگد‌ها به طور یکسان رفتار کنند. اما، آنها باید از تفاوت‌های خاصی که این ماب‌ها را از هم جدا می‌کند، آگاه باشند. خطرهایی که از طرف هر کدام وجود دارد، گرچه مشابه است، اما به شیوه‌های متفاوتی عمل می‌کنند. بنابراین، مهم است که بازیکنان این تفاوت‌ها را درک کنند تا بتوانند به طور مؤثرتری با آنها مقابله کنند.

بررسی تفاوت بین اسکلتون‌ها، استری‌ها و باگد‌ها

تفاوت بین اسکلتون، استری و باگد در ماینکرفت
تصویر اسکلتون‌، استری و باگد ماینکرفت

اسکلتون

تقریبا همه بازیکنان ماینکرفت با ماب اسکلتون آشنایی دارند، زیرا این ماب‌ها یکی از انواع متداول دشمنان هستند که در جهان بیرون به همراه زامبی‌ها و کریپرها دیده می‌شوند. اسکلتون‌ها علاوه بر این، می‌توانند در بیابان‌های روح در ندر و از اسپاونر ها در ماینکرفت به وجود آیند. گاهی اوقات، آنها را با زره پوشیده، روی عنکبوت‌ها سوار یا حتی سوار بر اسب‌های اسکلتی پس از یک طوفان رعد و برق می‌بینیم.

اسکلتون‌ها در ماینکرفت همیشه با کمان مسلح می‌شوند و بعضی اوقات، سلاح‌ها و ارمور‌های آنها اینچنت شده هستند. آنها با شلیک تیر به سمت بازیکنانی که به آنها نزدیک می‌شوند حمله می‌کنند، تحت تابش نور خورشید می‌سوزند و وقتی توسط کریپر شارژ شده کشته می‌شوند، استخوان، تیر و حتی جمجمه‌های خود را رها می‌کنند. اسکلتون‌ها تمایل دارند از دشمنان دوری کنند و سعی می‌کنند حملات از راه دور را ادامه دهند.

تبلیغات

مانند دیگر اسکلتون‌ها، اسکلتون‌های استاندارد در ماینکرفت نه می‌توانند شنا کنند و نه غرق می‌شوند. به عنوان ماب‌های مرده، آنها به پوشن‌ها یا تیرهای درمانی و اینچنت Smite آسیب می‌بینند، اما در برابر سم مقاوم هستند و وقتی با پوشن‌ها یا تیرهای آسیب‌رسان زده می‌شوند، در واقع درمان می‌شوند. همچنین، اسکلتون‌هایی که برای مدت 440 تیک بازی (حدود 22 ثانیه) در برف پودری زیر آب باقی می‌مانند، به اسکلتون‌های استری تبدیل می‌شوند.

استری

استری ماینکرفت
تصویر استری ماینکرفت

استری‌ها، که از تبدیل اسکلتون‌ها در برف یا اسپاون مستقیم در بایوم‌های سرد و برفی به وجود می‌آیند، نوع دیگری از اسکلتون‌ها هستند که ظاهر بسیار شبیه به اسکلتون‌های عادی را دارند. مانند اسکلتون‌های معمولی، آن‌ها گاهی اوقات می‌توانند سوار بر عنکبوت‌ها ظاهر شوند، کمان را به عنوان سلاح اصلی خود به کار می‌برند و به عنوان ماب‌های مرده شناخته می‌شوند. با این حال، تفاوت اصلی استری‌ها در نوع مهماتی است که استفاده می‌کنند، که این ویژگی آن‌ها را از اسکلتون‌های معمولی متمایز می‌کند.

به جای استفاده از تیرهای معمولی، استری‌ها تیرهای کندی را پرتاب می‌کنند که سرعت حرکت هدف را به میزان ۱۵٪ کاهش داده و دید آن‌ها را برای ۳۰ ثانیه محدود می‌کند. وقتی که کشته می‌شوند، گاهی اوقات علاوه بر استخوان‌ها و تیرهای معمولی، تیرهای خاص را هم رها می‌کنند. همچنین، استری‌ها صدای منحصر به فردی با افکت اکو تولید می‌کنند که آن‌ها را از اسکلتون‌های معمولی متفاوت می‌سازد.

به جز چند تفاوت کلیدی، استری‌ها تقریباً در همه جوانب شبیه به اسکلتون‌های معمولی هستند، مخصوصاً در نحوه رفتارشان. با این حال، در نسخه جاوای بازی، کمان‌های استفاده شده توسط استری‌ها کمی آسیب بیشتری نسبت به اسکلتون‌های معمولی وارد می‌کنند، که در آن، استری‌ها می‌توانند بین سه تا پنج آسیب و اسکلتون‌های معمولی بین سه تا چهار آسیب وارد کنند. همچنین، استری‌ها از اسپاونرهای موجود اسپاون نمی‌شوند.

باگد

باگد ماینکرفت
تصویر باگد ماینکرفت

توسعه‌دهندگان آپدیت 1.21 ماینکرفت، با فعال‌سازی قابلیت‌های آزمایشی در نسخه‌ اسنپ‌شات جاوا و پیش‌نمایش‌های بدراک، نوع جدیدی از اسکلتون‌ها را به نام “باگد” معرفی کردند. این اسکلتون‌های جدید در باتلاق‌ها اسپاون می‌شوند. مشابه با استری‌ها، باگد‌ها نیز از نوع خاصی از مهمات در کمان‌های خود استفاده می‌کنند و می‌توانند از اسپاونرهای ترایل در ترایل چمبر‌ها اسپاون شوند.

باگد‌ها در ماینکرفت با کمان‌های خود تیرهای آتشین سمی پرتاب می‌کنند که به هدف‌ها در طول چهار ثانیه مجموعاً سه آسیب وارد می‌کند. مانند استری‌ها و اسکلتون‌های معمولی، باگد‌ها هنگام مرگ استخوان و تیرهای عادی رها می‌کنند، اما علاوه بر این، تیرهای سمی خود را نیز رها می‌کنند. نکته قابل توجه در مورد باگد‌ها این است که آنها کمان‌های خود را کندتر از اسکلتون‌ها و استری‌ها شلیک می‌کنند، با یک تاخیر 3.5 ثانیه‌ای در سطح آسان و معمولی و 2.5 ثانیه در سطح سخت.

باگد‌ها، در اصل، بسیار شبیه به اسکلتون‌ها و استری‌ها در ماینکرفت هستند. آنها به عنوان ماب‌های مرده متحرک در نظر گرفته می‌شوند، به پوشن‌ها یا تیرهای درمانی حساسیت دارند و توسط اینچنت Smite آسیب می‌بینند، اما از پوشن‌ها یا تیرهای آسیب‌زا درمان می‌شوند. همچنین، آنها نمی‌توانند شنا کنند. با این حال، یک تفاوت قابل توجه این است که باگد‌ها، در صورت فرو رفتن در برف، برخلاف اسکلتون‌ها که به استری‌ها تبدیل می‌شوند، آسیب می‌بینند.

منبع
Sportskeeda
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا