اخباراخبار سینما

تاریخ انتشار ریبوت فیلم The Crow مشخص شد

پس از سال‌ها انتظار، بازسازی فیلم “The Crow” سرانجام تاریخ اکران تابستانی خود را دریافت کرد. این فیلم که بر اساس کمیک مستقل جیمز اوبر است، داستان اریک دریون، مردی را دنبال می‌کند که برای انتقام از کسانی که او و نامزدش را به قتل رسانده‌اند، از مرگ بازگردانده می‌شود. این نقش که در ابتدا توسط براندون لی، که در حین فیلمبرداری نسخه اصلی فیلم در سال 1994 جان خود را از دست داد، بازی شده بود، حالا در بازسازی جدید توسط بیل اسکارشگورد، ستاره فیلم “It”، ایفا خواهد شد و هنرمند ضبط FKA Twigs نقش نامزد او، شلی، را بازی خواهد کرد.

تبلیغات

بر اساس گزارش “Deadline”، بازسازی “The Crow” جایگزین تاریخ اکران اولیه فیلم “Ballerina” با بازی آنا د آرماس، اسپین‌آف “John Wick” شده است. با این حساب، “The Crow” قرار است در تاریخ ۷ ژوئن ۲۰۲۴ به سینماها بیاید، این تاریخ اکران ۲۱ ماه پس از اتمام رسمی فیلمبرداری در سپتامبر ۲۰۲۲ است. در همین حال، “Ballerina” به یک سال بعد در ۶ ژوئن ۲۰۲۵ موکول شده است.

چرا “The Crow” به یک شروع تازه نیاز دارد؟

در حالی که بازسازی “The Crow” در میان طرفداران فیلم اصلی ۱۹۹۴ واکنش‌هایی را برانگیخته است، اما کمتر کسی است که با این نظر مخالف باشد که این مجموعه به شدت به یک شروع تازه نیاز داشت. در حالی که اقتباس ۱۹۹۴ به عنوان یک کلاسیک فرهنگی شناخته می‌شود و همچنان یکی از بهترین فیلم‌های کمیک مستقل تلقی می‌شود، ادامه‌های بعدی این فرنچایز از نقد و استقبال اولیه فاصله گرفتند. از “The Crow: City of Angels” در سال ۱۹۹۶ شروع شده، هیچکدام از فیلم‌های بعدی “The Crow” نتوانستند جذابیت و شدت عملکرد ایکونیک لی را به عنوان اریک دریون بازیابند. آخرین فیلم این مجموعه، “The Crow: Wicked Prayer” در سال ۲۰۰۵، امتیاز فاجعه‌بار ۰٪ را از سایت اگریگیتور بررسی Rotten Tomatoes دریافت کرد. در حالی که تلاش‌های قبلی برای بازسازی فیلم لی از طریق سریال تلویزیونی ۱۹۹۸ “The Crow: Stairway to Heaven” شاید بهتر از فیلم‌ها عمل کرده باشد، اما باز هم پس از پایان فصل اول با پایانی معلق، کوتاه آمد.

با این پیشینه در ذهن، شاید بهتر باشد که میراث فیلم اصلی با تلاش‌هایی برای اصلاح مسیر این مجموعه تجلیل شود تا اینکه خاطره‌اش توسط مجموعه‌ای از ادامه‌های کمتر جذاب لکه‌دار شود. فقط زمان مشخص خواهد کرد که آیا اسکارشگورد می‌تواند خود را جانشین شایسته‌ای برای لی ثابت کند. با این حال، بازسازی “The Crow” می‌تواند به طور بالقوه فرنچایز را پس از دهه‌ها به آنچه به شدت نیاز داشت، بازگرداند.

تبلیغات

منبع
ScreenRant
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا