اخباراخبار سینما

گرت ادواردز کارگردانی “Jurassic World 4” را بر عهده می‌گیرد

پس از انصراف نامزد قبلی برای کارگردانی، گرت ادواردز به عنوان کارگردان بعدی “Jurassic World 4” انتخاب شده است. این فیلم که قرار است یک “عصر جدید” را برای این مجموعه‌ی محبوب دایناسوری آغاز کند، با بازگشت دیوید کپ، نویسنده اصلی “Jurassic World”، برای نوشتن فیلمنامه‌اش، امیدها را بالا برده است. گفتگوها برای کارگردانی فیلم بعدی “Jurassic World” با دیوید لیچ از “ددپول 2” نیز انجام شده بود، اما او به دلیل اختلافات خلاقیتی با یونیورسال پیکچرز، تنها چند روز پس از آغاز مذاکرات از پروژه کناره‌گیری کرد.

تبلیغات

اکنون تایید شده است که گرت ادواردز در حال مذاکره برای کارگردانی “Jurassic World 4” برای یونیورسال و آمبلین انترتینمنت است. ادواردز، که شاید بیشتر به خاطر کارش در فیلم انتولوژی “جنگ ستارگان”، “راگ وان” شناخته می‌شود، تازه از موفقیت انتقادی فیلم اکشن علمی-تخیلی خود، “خالق”، که برای دو جایزه اسکار بهترین جلوه‌های ویژه و بهترین صدا نامزد شده است، برخوردار است. “Jurassic World 4” که هنوز عنوانی ندارد، همچنان برای تاریخ انتشار 2 ژوئیه 2025 برنامه‌ریزی شده است، اگرچه تا زمان نوشتن این مطلب، تاریخ شروع تولید اعلام نشده است.

یونیورسال به درخواست‌های ما برای اظهار نظر پاسخی نداده است، اما گزارش‌های “هالیوود ریپورتر” ادعا می‌کند که تهیه‌کنندگان به دنبال یافتن یک کارگردان بودند که با آرزوهای استودیو همراهی کند و در تولیدات بزرگ استودیویی احساس راحتی کند، پس از استقبال متفاوت از “Jurassic World: Dominion”. منابع آن نشریه گزارش دادند که لیچ خواهان کنترل خلاقیتی بیشتری بر پروژه بود، در حالی که او و همسر و شریک تولیدش، کلی مک‌کورمیک، به نقش کمرنگ‌تری سوق داده شدند.

استخدام احتمالی ادواردز به عنوان کارگردان فیلم بعدی “Jurassic World” نشانه‌ای مثبت برای شانس‌های موفقیت این فیلم است. ادواردز، پیش از اینکه به دنیای دور و وسیع برود، با تولیدات متمرکز بر هیولا، به ویژه با اولین کارگردانی ویژگی خود، “هیولاها”، که او همچنین به عنوان فیلمبردار و هنرمند جلوه‌های ویژه بصری عمل کرده بود، نامی برای خود دست و پا کرده بود. او به سرعت آن را با راه‌اندازی “مانستروس”، “گودزیلا” دنبال کرد، که مانند “خالق”، به خاطر کارگردانی و جلوه‌های ویژه‌اش ستایش شد.

تبلیغات

با توجه به اینکه ادواردز توانایی خود را در تبدیل مواد دیگران به ضربه‌های قطعی با “گودزیلا” و “راگ وان: داستانی از جنگ ستارگان” ثابت کرده است، پیوستن او به “Jurassic World 4” نشانه‌ای امیدوارکننده است، به شرطی که فیلمنامه کپ به اندازه فیلم اول، که او همراه با نویسنده مایکل کرایتون نوشت، زنده باشد. در حالی که چرخه توسعه عجله‌ای نگرانی‌های معقولی را ایجاد می‌کند، گزارش‌های اخیر نیز نشان می‌دهند که کپ در حال حاضر چندین پیش‌نویس بر روی پروژه دارد، که نشان می‌دهد فیلمنامه‌اش تقریباً آماده است و او در حال تیز کردن دیدگاهش است.

منبع
ScreenRant
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا