مقالاتمقالات بازی

آموزش افزایش FPS در ماینکرفت + 3 ترفند

ماینکرفت یک بازی سند باکس (Sandbox) است که گرافیک‌ بسیار معمولی نیز دارد، اما با این حال این بازی میان بسیاری از گیمرها با مشکل افزایش FPS در ماینکرفت روبه‌رو است. اگرچه این بازی بر روی انواع دستگاه‌ها قابل اجراست، اما هنگام بارگیری هزاران تکه زمین (chunk)، ممکن است از سرعت اجرای بازی کاسته و نرخ فریم در آن کاهش یابد.

تبلیغات

حتی بدون نصب هیچ مود یا شیدر اختصاصی، ممکن است با شروع کردن بازی FPS پایین بگیرید. خوشبختانه، چندین روش برای رفع مشکل نرخ فریم پایین وجود دارد.

1-تنظیم گرافیک

افزایش FPS در ماینکرفت
تصویر تنظیمات پایه گرافیکی ماینکرافت

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای افزایش نرخ فریم در بازی، وارد شدن به تنظیمات ویدیویی و تنظیم تعدادی از سوییچ‌ها است. یکی از اصلی‌ترین لغزنده‌ها که می‌توانید کاهش دهید، فاصله رندر است که به سادگی تعداد تکه‌های زمین را در اطراف شخصیت شما تعیین می‌کند. هر چه بیشتر تکه‌ها را در هر زمان رندر می‌کند، بار بیشتری بر روی دستگاه شما می‌نهد.

علاوه بر این، می‌توانید از خود تنظیمات گرافیکی را کاهش دهید که باعث کاهش چندین جنبه گرافیکی دقیق‌تر بازی می‌شود. تنظیمات مانند نوردهی صاف هم می‌تواند نرخ فریم را به پایین بیاورد. همیشه به یاد داشته باشید که حداکثر نرخ فریم را به بی‌نهایت تنظیم کنید تا بازی خود به طور پیش‌فرض نرخ فریم‌ها را محدود نکند.

تبلیغات

2-نصب مود‌های بهبود عملکرد

مود های بهبود عملکرد
تصویر مد های بهبود عملکرد

اگرچه بعضی از بازیکنان جدید ممکن است از استفاده از مد‌ها مختصر مخصوصاً بر روی کامپیوترهای با کارایی پایین، مایوس باشند، برخی از آن‌ها بسیار مناسب برای صرفاً افزایش نرخ فریم هستند. اگر شما در حال بازی بازی بلوک و یا عمیق وارد شکاف آن شده‌اید، ممکن است از مد‌هایی مانند OptiFine و Sodium شنیده باشید که دو نرم‌افزار بهبود عملکرد برتر هستند که می‌توانید نصب کنید.

هر دو دارای ویژگی‌های مشابهی هستند، با تمرکز بر افزایش نرخ فریم و ارائه سایر تنظیمات گرافیکی برای تنظیم. بازیکنان بعد از نصب آن‌ها تجربه افزایش قابل توجهی در نرخ فریم را داشته‌اند چرا که آن‌ها سیستم رندر کردن پارچه‌های بازی را بهینه‌سازی می‌کنند، همراه با چندین بهینه‌سازی گرافیکی دیگر.

3-افزایش RAM

تصویر اختصاص Ram
تصویر اختصاص Ram

سومین راه موثر برای افزایش نرخ فریم، اختصاص بیشتری از RAM به نسخه جاوا است. به طور پیش‌فرض، لانچر 2 گیگابایت از RAM را به هر نسخه که برای اولین بار باز می‌شود، اختصاص می‌دهد.

این می‌تواند توسط رفتن به برگه نصب‌شده در لانچر نسخه جاوا، سپس انتخاب هر نسخه و ویرایش آن تغییر یابد. در آنجا، می‌توانید بر روی گزینه‌های بیشتر کلیک کرده و عدد اول را ویرایش کنید. این عدد به 2 تنظیم شده و به این معنی است که 2 گیگابایت است. بر اساس RAM دستگاه شما، می‌توانید آن را به هر مقداری که می‌خواهید اختصاص دهید. البته، با تنظیم دقت این توییک را داشته باشید زیرا ممکن است اگر زیادی از RAM به بازی اختصاص دهید، کاملاً سیستم شما به هنگام بیفتد.

منبع: sportskeeda

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا