ماینکرافت

تاریخ و زمان انتشار آپدیت ماینکرافت 1.21

همانطور که می‌دانید، حدود چند ماه از انتشار آپدیت بزرگ ماینکرافت 1.20 می‌گذرد و امروز بازیکنان ماینکرافت مشتاقانه منتظر انتشار آپدیت بعدی، یعنی ماینکرافت 1.21 هستند. اکنون در این مقاله قصد داریم با شما احتمال زمان انتشار این آپدیت و موضوعات مهم آن را بررسی کنیم.

تبلیغات

آپدیت 1.20 ماینکرافت تغییرات مختلف و مورد انتظاری را به دنیای ماینکرافت ما آورد. از ماب های جدید مثل اسنیفر و شتر تا قابلیت سفارشی‌سازی زره‌ها با ارمور تریم در کل آپدیت 1.20 ماینکرافت واقعاً یک آپدیت شگفت‌انگیز بود. اما حالا که هیجان به حالت آرام برگشته، جامعه ماینکرافت علاقه‌مند به این هست که بدانند چه چیز دیگری منتظر آنها است. این همون چیزیه که ما در اینجا بهش می‌پردازیم و نگاهی می‌اندازیم بر روی تاریخ انتشار و ویژگی‌های جدید احتمالی مثل ماب ها و بایوم هایی که با آپدیت 1.21 به ماینکرافت می‌آیند.

قبل از اینکه به ماینکرافت 1.21 بپردازیم، بیایید یک لحظه در مورد الگوی آپدیت‌های قبلی صحبت کنیم. در ابتدا ماینکرافت 1.17 قرار بود یک آپدیت بزرگ باشد، اما به موقع آماده نبود. به همین دلیل به دو بخش تقسیم شد: ماینکرافت 1.17 بخش 1 و ماینکرافت 1.18 بخش 2. این آپدیت‌ها به ترتیب در تاریخ‌های 8 ژوئن 2021 و 30 نوامبر 2021 منتشر شدند.

آپدیت بعدی، آپدیت ماینکرافت 1.19، سپس در تاریخ 7 ژوئن 2022 منتشر شد. بنابراین، همانطور که مشاهده می‌کنید، موجانگ در آپدیت‌های اخیر از الگوی آپدیت دوساله پیروی می‌کرد. اما این الگو با آپدیت ماینکرافت 1.20 تغییر کرد که یک سال پس از آپدیت 1.19، یعنی در تاریخ 7 ژوئن 2022 منتشر شد.

تبلیغات
تاریخ انتشارنام آپدیت
June 8, 2021Minecraft 1.17 Caves & Cliffs Part 1
November 30, 2021Minecraft 1.18 Caves & Cliffs Part 2
June 7, 2022Minecraft 1.19 The Wild
June 7, 2023Minecraft 1.20 Trails and Tales
احتمالا June, 2024Minecraft 1.21 Update
جدول آپدیت های ماینکرافت

طبق این جدول احتمال زیاد آپدیت ماینکرافت 1.20 در ماه June 2024 منتشر میشود.

نام آپدیت ماینکرافت 1.21 چیست؟

وقتی ماینکرافت 1.20 در اکتبر 2022 اعلام شد، نام رسمی آن هنوز مشخص نبود. چند ماه بعد، ماینکرافت 1.20 نام رسمی خود را دریافت کرد. این احتمالاً ناشی از نارضایتی جامعه‌ی بازیکنان درباره‌ی این موضوع بود. به همین دلیل، موجانگ احتمالاً زمان زیادی را برای نامگذاری به روزرسانی ماینکرافت 1.21 در نظر می‌گیرد و بر روی جزئیات اولیه تمرکز خواهد کرد. با این حال، این مانعی برای داشتن ایده‌ها و پیش‌بینی‌های ما درباره‌ی بروزرسانی بعدی نخواهد بود.

The End Update

آپدیت دنیای اند ماینکرافت
آپدیت دنیای اند ماینکرافت

خب، یکی از به‌روزرسانی‌هایی که می‌توان ادعا کرد همه بازیکنان ماینکرفت در انتظار آن هستند، آپدیت دنیای The End است. از زمان انتشار آپدیت 1.16 که تغییرات قابل توجهی در دنیای The Nether (ندر) ایجاد شد، بازیکنان عاشق این آپدیت شده و با اشتیاق به آپدیت دنیای The End منتظر مانده‌اند. اما از زمان آپدیت 1.16 تاکنون، 4 آپدیت گذشته و هنوز این آپدیت برای ماینکرفت منتشر نشده است.

The Biomes Update

بایوم ساوانا ماینکرافت
بایوم ساوانا ماینکرافت

اگر اخبار و ویدیو را در کانال رسمی ماینکرافت در یوتیوب دنبال می‌کنید، احتمالاً راهنماهای مهمی درباره به‌روزرسانی ۱.۲۱ ماینکرافت را پیدا خواهید کرد. ماینکرافت، ویدیوهایی را از سری بزرگ وحشتناک منتشر کرده است که نشان می‌دهد مناطق زیستی مختلف در بازی را به نمایش می‌گذارد. رسانه‌هایی که اشاره به ویژگی‌های جدیدی احتمالی دارند، برای موجانگ امری غیرعادی نیست، اما این امکان وجود دارد که به‌روزرسانی ۱.۲۱ ماینکرافت یک به‌روزرسانی بایومی خواهد بود که به هر بایومی اضافه‌ای می‌دهد. شاید هم فقط بعضی از بایوم ها مانند بایوم بیابان، ساوانا، و ناحیه‌های خشک ، به‌روزرسانی شوند.

در هنگام رأی‌گیری درباره بایوم در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، موجانگ سه بایوم را برای به‌روزرسانی لیست کرد و جامعه یکی از بایوم‌ها را انتخاب کردند. اما این نشان نمی‌دهد که ویژگی‌هایی که برای سایر بایوم‌ها طراحی شده‌اند هرگز اضافه نخواهند شد. کافیست به میرکات‌ها، درختان خرما، استریچ‌ها، شاهین‌ها و خیلی چیزهای دیگری که می‌توانند افزوده‌های شگفت‌انگیزی برای ماینکرافت باشند، نگاهی بیندازید. این تغییرات می‌توانند تجربه بازی را بسیار جذاب‌تر کنند و به بازیکنان امکانات و منابع جدیدی را برای کاوش و استفاده در بازی ارائه دهند.

The Mob Update

ماب های اضافه نشده به ماینکرافت
ماب های اضافه نشده به ماینکرافت

همانطور که اشاره کردیم، ماینکرافت در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ یک رأی‌گیری در جامعه برگزار کرد تا یک بایوم جدید به بازی اضافه شود. اما ماینکرافت در آرشیو خود بسیاری از موارد را برای اضافه کردن دارد که سال‌هاست از آن‌ها خبری نیست.

برای مثال، ما می‌توانیم به ماب‌هایی که در سال ۲۰۱۸ معرفی شدند، مانند شاهین و … اشاره کنیم و یا می‌توانیم به ماب‌هایی که در ماب ووت‌های سال‌های قبل اضافه نشدند، اشاره کنیم.

این احتمال وجود دارد که ماینکرافت دست به آرشیو گذشته خود بزند و ماب‌هایی که هرگز به ماینکرافت اضافه نشده‌اند را اضافه کند. این اقدام می‌تواند تنوع و جذابیت بازی را بهبود بخشید و باعث شگفتی و هیجان بیشتری برای بازیکنان شود.

برابری نسخه جاوا و بدراک

اگرچه ماینکرافت دو نسخه متفاوت دارد؛ نسخه جاوا و نسخه بدراک. اما توسعه دهندگان در استودیوهای موجانگ در چند سال اخیر سعی کرده‌اند تا همسانی در ویژگی‌های این دو نسخه را برقرار کنند. تلاش‌های آن‌ها نسبتاً موفق بوده و همچنین ویژگی‌های انحصاری نسخه‌ها به تدریج از بین رفته‌اند. با این حال، هنوز برخی از ویژگی‌های قابل تشخیص وجود دارند که باید در به‌روزرسانی 1.21 ماینکرافت تصحیح شوند.

شیدر

شیدرها در میان بازیکنان جاوا محبوب هستند زیرا به طور کامل ظاهر بازی را تغییر می‌دهند. اگر علاقمند هستید، بهترین شیدرهای ماینکرافت 1.20 را بررسی کنید پیشنهاد میشود از نسخه جاوا ادیشن استفاده کنید.

از سوی دیگر، بازیکنان بدراک به ماینکرافت با RTX دسترسی دارند که به واسطه ردیابی نوری در زمان واقعی، تصاویر شگفت‌انگیزی تولید می‌کند. علاوه بر این، در سال ۲۰۱۷، موجانگ خبری درباره پک گرافیکی فوق العاده (Super Duper Graphics Pack) منتشر کرد که به عنوان یک پک شیدر عمل خواهد کرد. این پک شامل ویژگی‌هایی مانند سایه‌های پویا، نور، برجسته سازی لبه‌ها و خیلی چیزهای دیگر است. بنابراین، ما تمایل داریم تا یک DLC رسمی مانند RTX در نسخه جاوا از ماینکرافت وجود داشته باشد.

حالت هاردکور

پس از انتظار طولانی بازیکنان، در نسخه 1.20 ماینکرافت، بدراک بالاخره حالت اسپیکتیتور را دریافت کرد. این افزودنی برای بازیکنان شگفت‌انگیز بود و به سرعت مورد استقبال قرار گرفت. با این حال، حالت هاردکور که بسیار درخواست شده است هنوز به نسخه بدراک اضافه نشده است.

حالت هاردکور نسخه‌ای از حالت سرویوال معمولی است، اما بسیار خطرناک و دردناکتر زیرا پس از مرگ، دنیای شما کامل از بین می‌رود. بنابراین، این حالت چالش بزرگی برای هر کسی است که آماده قبول آن باشد. از آنجایی که آخرین به‌روزرسانی اصلی حالت اسپیکتیتور را معرفی کرد، فکر می‌کنیم که ماینکرافت 1.21 باید همین کار را با حالت سخت‌گیری بکند.

این فقط یک حدس است، همراه با برخی از درخواست‌های ویژگی از جامعه، اما ما باید اطلاعات رسمی از طرف موجانگ را در ماه‌های آینده دریافت کنیم. چه ویژگی‌هایی را در ماینکرافت 1.21 می‌خواهید ببینید؟ افکار و نظرات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

نمایش بیشتر

‫11 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا