ماینکرافت

شیدر ها به ماینکرافت 1.19 و 1.20 بر می‌گردند

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که چرا در نسخه‌های 1.19 و 1.20 ماینکرافت، شیدرها کار نمی‌کنند. جواب این سوال بسیار ساده است؛ به دلیل وجود رندر دراگون. رندر دراگون در واقع یک پردازشگر قدرتمند است که ماینکرافت در اپدیت‌ 1.19 آن را معرفی کرده است. این رندر به صورت آزمایشی معرفی شده بود و تا به امروز توسعه‌دهندگان در حال کار بر روی آن بودند.

تبلیغات

اما چرا شیدرها دیگر روی رندر دراگون کار نمی‌کنند؟ جواب این سوال می‌تواند این باشد که رندر دراگون در حال توسعه بود و توسعه‌دهندگان شخصی قادر به برنامه‌نویسی شیدرها بر روی این رندر دراگون نبودند.

در روزهای اخیر، ماینکرافت اعلام کرد که در نسخه جدید ماینکرافت بدراک ادیشن، رندر دراگون به روزرسانی شده است. این به روزرسانی به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا دوباره بتوانند شیدرهای خود را در ماینکرافت ساخته و استفاده کنند.

رندر دراگون ماینکرافت
تصویر شیدر رندر دراگون ماینکرافت

این به‌روزرسانی ویژگی‌های جدیدی را به رندر دراگون اضافه کرده است. این ویژگی‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در تمام دستگاه‌ها، از تلفن همراه تا کنسول و رایانه شخصی، مقیاس‌پذیر باشند. در طول زمان، ما قادر خواهیم بود سطوح کیفیت را تنظیم کنیم تا عملکرد و وفاداری را متوازن کنیم، به نحوی که حداکثر تعداد بازیکنان از این ویژگی‌ها لذت ببرند.

تبلیغات
 • مواد PBR
 • نور اصلی ( خورشید و ماه )
 • سایه
 • Bloom

این ویژگی ها درحال حاضر بر روی سیستم های زیر قابل دسترس است:

 • Windows PC
 • Xbox
 • Android

ماینکرافت با افزودن این ویژگی‌ها، فقط یک بخش کوچکی از این به‌روزرسانی را پوشش داده است و به زودی، توسعه‌دهندگان در موجانگ استودیو بر روی رندر کار بیشتری انجام خواهند داد و ویژگی‌های جدیدی را به آن اضافه خواهند کرد. پس نگران نباشید، به زودی ما شاهد شیدر سایه زن در موبایل و ماینکرافت بدراک ادیشن خواهیم بود.

نمایش بیشتر

‫17 دیدگاه ها

  1. سلام دوست عزیز فایل های رندر دراگون در خود بازی بروزرسانی شده اند برای بازیکن عادی قابل دسترس نیست در اینده با تلاش توسعه دهندگان ماینکرافت بدراک باید شاهد حضور شیدر ها نیز باشیم

  1. با سلام بله با بروزرسانی رندردراگون اب و سیستم نورپردازی و سایه زن تغییر میکنه از این نسخه به بعد (نسخه های رسمی) شیدر هایی که مخصوص رندردراگون ساخته شده باشند به درستی کار میکنند

     1. پس باید منتظر نسخه اصلی باشیم آخه هر نسخه ای میاد بتا است بعد چرا بعضی نسخه ها اصلیش نیست

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا