مقالاتمقالات بازی

لیست بی‌فایده ترین آیتم های ماینکرفت

ماینکرفت دارای انواع مختلفی از آیتم‌ها است که میلیون‌ها بازیکن را جذب خود می‌کند. این آیتم‌ها هر کدام برای کاری ساخته شده‌اند و می‌توان از آنها در جاهای مختلف استفاده کرد. با این حال، در ماینکرفت چندین آیتم بی‌ارزش نیز وجود دارد که می‌توان آنها را در لیست بی‌فایده ترین آیتم‌های این بازی قرار داد. در ادامه، به معرفی ۸ آیتم بی‌ارزش در ماینکرفت می‌پردازیم تا بازیکنان بتوانند از آنها آگاه شوند و از خرید یا استفاده از آنها خودداری کنند.

تبلیغات

Recovery Compass

استفاده از Recovery Compass در بازی به وضوح نشان دهنده این است که این آیتم، به دلیل وابستگی سودمندی‌اش به سطح دشواری بازی، بسیار منحصربه‌فرد است. برای اکثر بازیکنان، استفاده از این قطب‌نما به خوبی می‌تواند به آنها کمک کند تا مکان دقیق مرگ اخیر خود را تعیین کرده و به آسانی به آن بازگردند، به خصوص اگر در مناطق جدیدی قرار داشته باشند و مختصات آنجا مشخص نشده باشد.

اما برای بازیکنان حرفه‌ای، ارزش این آیتم واقعاً هیچ می‌شود زیرا با توجه به اینکه مرگ در حالت هاردکور می‌تواند همه‌چیز را از بین ببرد، این قطب‌نما به عنوان یک گنج نادر و پرخطر در دل انشت سیتی یافت می‌شود.

Netherite Hoe

Netherite Hoe ماینکرفت
تصویر Netherite Hoe ماینکرفت

Netherite Hoe، از نظر فنی ممکن است مفید باشد اما ارزش عملکردی آن بسیار کم است. این ابزار کشاورزی، با توجه به قیمت بالایی که دارد، به ندرت از آن استفاده می‌شود. هر کاری که Netherite Hoe انجام می‌دهد، با استفاده از یک Hoe چوبی قابل انجام است.

تبلیغات

Crossbow

اگرچه کراسبو قابلیت‌های چند تیره و توانایی سوراخ کردن موجودات را داراست، اما عملیات شارژ شدن کند و کمبود در مقایسه با کمان‌های معمولی باعث می‌شود که از این ابزار به عنوان یک ابزار اصلی استفاده نشود.

Clock

ساعت ماینکرفت
تصویر ساعت ماینکرفت

احتمالاً ساعت‌ها یکی از موارد فراموش شده در ماینکرفت هستند و به طور کلی کاربرد زیادی ندارند. البته در شرایط خاص مانند بودن در زیرزمین برای مدت زمان طولانی، دانستن زمان ممکن است مفید باشد، اما تقریباً در همه موارد دیگر، اضافه کردن این ابزار رداستونی به اینونتوری بازیکن تقریباً هیچ اثر مثبتی ندارد.

Spyglass

این ایتم حتی در اوایل نمایش آن در ماینکرفت لایو ارزش زیادی نداشت، بازیکنان به این موضوع اشاره کردند که استفاده از Spyglass در زمانی که مود OptiFine بسیار محبوب است، تنها یک قابلیت زوم را به بازی اضافه می‌کند که چیز بسیار مؤثری نیست. با توجه به اینکه تقریباً همه از مود‌های محبوب ماینکرفت به شکل گسترده‌ای استفاده می‌کنند، Spyglass در زمان عرضه اصلی خود تقریباً بی‌اثر بود.

اگرچه زوم اضافی از نظر عملکردی می‌تواند مفید باشد، به ویژه برای افرادی که از مود‌های مختلف استفاده نمی‌کنند، اما بزرگنمایی با استفاده از Spyglass مقتضی‌تر از بزرگنمایی مود شده است، بنابراین فضای اضافی مورد نیاز برای این ابزار در اینونتوری، به علاوه نیاز عمومی به آن، منجر به کارکرد بی‌اثر آن می‌شود.

Golden Tools

گلدن ارمور ماینکرفت
تصویر گلدن ارمور ماینکرفت

ابزارهای طلایی احتمالاً بدنام‌ترین و بی‌فایده‌ترین آیتم‌های بازی ماینکرفت هستند و دلیل عدم توجه به آن‌ها بلافاصله مشخص می‌شود. این ابزارها ممکن است بالاترین سرعت استخراج را داشته باشند و بهترین اینچنت‌ها را به راحتی‌تر از دیگر ابزارها دریافت کنند، اما ناتوانی آن‌ها در حفظ دوام باعث شده تا شهرت منفی نسبت به آن‌ها شکل بگیرد.

زیرا همه ابزارها و سلاح‌های طلایی در کمتر از 35 مورد استفاده می‌شوند، مشخص است که چرا اغلب این مجموعه ابزارها به عنوان بی‌فایده‌ترین آیتم‌های بازی محسوب می‌شوند. به عنوان مثال، کلنگ طلایی نمی‌تواند بلاک‌های قیمتی‌تر از سنگ و زغال‌سنگ را استخراج کند که این موضوع ساختار استفاده از آن را نسبت به گزینه‌های مفیدتر مانند آهن کاملاً بی‌معنی می‌کند. با این حال، باید توجه داشت که ابزارهای طلایی بر حواس‌پرتی پیگلین‌ها، ارزش زیادی دارند.

Lingering Potion

یک مسئله که بسیاری از بازیکنان حتی به آن توجه نمی‌کنند، معجون‌های طولانی مدت هستند که گران قیمت هستند، ساختن آن‌ها دشوار است و به طور کلی مفید نیستند. اگرچه داشتن یک معجون قابل پرتاب AOE به نوعی مفید است، اما هزینه و فرآیند ساخت آن به راحتی بیشتر از هر مزیتی که ممکن است از شعاع کوچک سم یا اثرات مخرب به دست آید، عبور می‌کند.

به‌روزرسانی ماینکرفت 1.21 امیدوارکننده به نظر می‌رسد، اما دلایل بسیار بیشتری وجود دارد که ارزش اضافه کردن به بازی را داشته باشند. به عنوان مثال، تیرهای نوک دار که با استفاده از معجون‌های طولانی ساخته می‌شوند، نسبتاً مفیدتر هستند، اما حتی در این صورت، یک کمان معمولی بخوبی وظیفه ان را انجام می‌دهد.

از آنجایی که عنصر اصلی این معجون نفس اژدها است و معجون‌ها جنبه‌ای از ماینکرفت هستند که اغلب نادیده گرفته می‌شوند، ترکیب این دو به این معنی است که معجون‌های ماندگار در نهایت فراموش می‌شوند.

Poisonous Potato

سیب‌زمینی سمی به طور رسمی یکی از بی‌اهمیت‌ترین موارد است، بدون توجه به هر دلیل دیگری. این امر فراتر از واقعیت است که هیچ هدف مفیدی ندارد. مصرف آن برای مدت کوتاهی باعث مسمومیت می‌شود. نمی‌توان آن را کمپوست کرد یا از آن به هر روش دیگری استفاده کرد. بی‌اینکه، سیب‌زمینی‌های سمی رشد کمتری دارند نسبت به سیب‌زمینی‌های سالم و این وضعیت آنها را بی‌معنی و کمیاب می‌کند.

در ماینکرفت موارد بسیاری وجود دارند که ممکن است از نظر عملکردی مفید نباشند، اما فقط سیب‌زمینی سمی (Poisonous Potato) به عنوان موردی که به طور هدفمند بی فایده است شناخته شده است. حتی برای بازیکنانی که ساعت‌ها وقت خود را در بازی صرف می‌کنند، این نوع غذا تنها به اندازه زباله بیشتر مانده است. سیب‌زمینی سمی به طور هدفمند یک مورد بی فایده است و احتمالاً همیشه به عنوان بی‌اهمیت‌ترین مورد در دنیای ماینکرفت شناخته خواهد شد.

منبع: gamerant

نمایش بیشتر

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا