مقالاتمقالات بازی

10 راز ماینکرافت

وقتی به بازی های سبک جهان باز رویایی با جهانی بینظیر می‌رسد، ماینکرافت بی شک یکی از جالب‌ترین و شاید بهترین بازی هایی است که وجود دارد. این بازی به گونه ای متمرکز بر این است که یک وسیله برای خلاقیت بازیکن باشد که باعث شده است ساختمان های شگفت انگیزی مانند عمارت های پیچیده، ماشین حساب های کاربردی و حتی بازسازی های دقیق از مکان های واقعی ساخته شود.

ماینکرافت در واقع تجربه ترسناک ترین بازی در جهان نیست، اما هنوز هم بهتر است که به بهترین بایوم ها برای سروایو کردن توجه کنید. اگرچه بازیکن ممکن است فقط در دنیای باز و بی نهایت قدم بزند و هیچ قصدی نداشته باشد که رازهای بازی را فاش کند، اما احتمالاً تجربه ای از پدیده های هیجان انگیز و باصرفه اما مرموز خواهند داشت.

ماینکرافت به عنوان یک بازی با جهان باز و سندباکس، داستان مشخصی ندارد و به همین دلیل، بسیاری از سؤالات در مورد جهانی که بازیکن در آن مشغول به کاوش است، پیش می آید. اطرافیان ماینکرافت پر از رمز و راز است، اما همه آنها حل نشده است.

1.موزیک دیسک های 5، 11 و 13

دیسک موسیقی ماینکرافت
تصویر دیسک های مویسقی ماینکرافت

بیشتر دیسک‌ها در ماینکرافت زمانی که در جعبه موسیقی قرار میگیرند، موسیقی سبک و آرامی را پخش میکنند. با این حال، دیسک های 5، 11 و 13، یک موسیقی واقعی پخش نمی کنند؛ بلکه سری صداهای محیطی ترسناک به نظر می رسند که به طور واضح داستانی را نقل می کنند، به خصوص زمانی که به صورت یکجا پخش شوند.

گوش دادن به همه سه دیسک با یک ترتیب خاص، به نظر می رسد داستانی را روایت می کند که در آن یک فرد در حین کاوش، تنها در زیر زمین با چیزی روبرو می شود و سپس با صدایی کشیده قطع می شود. از طریق همه سه دیسک صداهای مختلفی از موجودات تحریف شده و صداهای غار می توان شنید.

2.استراکچر ها چگونه ساخته شده‌اند

انشنت سیتی ماینکرافت
تصویر استراکچر انشنت سیتی ماینکرافت

در ماینکرافت، تعداد زیادی استراکچر به طور تصادفی تولید می شوند که بازیکنان می توانند آنها را پیدا کنند و برای بدست آوردن ایتم میتوانند در آنها کاوش کنند. تقریباً هر بایومی یک یا چند استراکچر خاص به خود دارد، مانند دزرت تمپل ها که راحت نیز پیدا میشوند. همچنین جانگل تمپل، استرانگ هولد، انشنت سیتی، اند سیتی، ماین شفت و… نیز وجود دارند.

از زمانی که در ماینکرافت اسپاون می‌شوید، بعد از بریدن اولین درخت، بسیاری از کارها وجود دارد که بازیکنان باید انجام دهند. یک چیزی که همه این کارها را به هم پیوند می‌دهد این است که هیچ کس نمی‌داند این استراکچر ها توسط کی و با چه هدفی ساخته شده‌اند. بسیاری فرضیاتی درباره این موضوع ارائه شده‌اند، اما هیچ کس مجبور به پذیرش آنها نیست. بنابراین، منشأ این ساختمان‌ها همچنان نامعلوم است.

3.زامبی‌ها که بودند؟

قابل مشاهده است که ظاهر زامبی‌ها با سایر موجودات زندهٔ بازی متفاوت هستند. آن‌ها به صورت قابل توجهی از الیجرها( شامل ماب هایی که در رید هستند) و ویلیجر ها متمایز هستند، اگرچه اشکالِ زامبی شدهٔ آخری نیز وجود دارند، اما حتی آن‌ها هم به شکلِ زامبی‌های معمولی نمی‌باشند. پس از آن، زامبی‌های پیش‌فرض از کجا می‌آیند؟ آیا گروه دیگری از افرادی که به همراه روستائیان و الیجرها زندگی می‌کردند، زامبی شده‌اند؟

چه کسی می‌گوید ماینکرافت نمی‌تواند یک بازی ترسناک باشد؟ با این مود‌ها، این عنوان معمولاً آرام و روانه، به طور مستقیم وحشتناک می‌شود. به طرز جالبی، زامبی‌ها در واقع بسیار شبیه به تکسچر پیش‌فرض مردانهٔ بازیکن، استیو، هستند. این ممکن است یک نشانه‌ای درباره منشأ آنها و همچنین منشأ خود بازیکنان باشد.

4.شعر پایانی

شعر پایانی ماینکرافت
تصویر شعر پایانی ماینکرافت

به عنوان جایزه برای شکست دادن اندر دراگون، هنگام خروج از “پورتال”، بازیکن با یک شعر بسیار طولانی مواجه می‌شود که از دیدگاه دو موجود بدون مرز نوشته شده است. آن‌ها در احترام به بازیکن صحبت می‌کنند.

گفتگو بین این دو به ظاهر بسیار ساده است، اما سوال‌های زیادی درباره کسی که بازیکن چیست و چه هست، برمی‌انگیزد. این همچنین نشان می‌دهد که یک قدرت مرموز و بالاتر در ماینکرفت وجود دارد که تنها منتظر کشف آن توسط بازیکن است، حتی این دو موجود حتی به این اشاره می‌کنند که هنوز هم چیزهای بیشتری برای یادگیری دارند.

5.فسیل ها

فصیل ها چیزی نادر و همچنین فوق‌العاده است که دیدن آن لذت بخش است. اینها نه تنها منبع خوبی برای بلاک‌های استخوان است، بلکه ممکن است حاوی سنگ زغال سنگ، آهن و حتی الماس نیز باشند. بعضی از فسیل ها حجم بی‌نظیری دارند و حتی اندر دراگون نیز در مقابل یک مجموعه کامل از آنها کوچک به نظر می‌رسد. فسیل ها در زیرزمین در منطقه‌های بیابانی یا مرطوب تولید می‌شوند.

جهان ماینکرفت وسیع است و به همین دلیل، بازیکنان ممکن است در هر لحظه با این پدیده‌ی نادر برخورد کنند.تاکنون، نامعلوم است این باقیمانده‌های استخوانی از کجا آمده‌اند و چقدر زمانی که دفن شده‌اند. برخی از بازیکنان فرضیاتی درباره صاحبان قبلی این استخوان‌ها پیشنهاد کرده‌اند، اما تایید رسمی وجود ندارد که آنها به هیچ موجود موجودی تعلق داشته‌باشند. اما واضح است که هرچه که این استخوان‌ها متعلق به آنها باشد، در اندازه بزرگی عظیمی بوده‌اند و قبلاً در جهان اصلی بطور آزاد دست به گردش می‌زده‌اند.

6.پلیر کیه؟

بازیکن یکی از بزرگترین اسرار ماینکرفت است. آنها شبیه هیچ موجود دیگری نیستند که در بازی زاده شده باشند، قوی‌تر، سریع‌تر و سطحی از توانایی اقداماتی است که بی‌نظیر است. البته، تصور می‌شود که ویلیجر ها و ایلیجر ها ساختمان‌ها را ایجاد می‌کنند و وظایف خاصی را انجام می‌دهند، اما هیچکدام از آنها با حد از آزادی که بازیکن دارد این کارها را انجام نمی‌دهند.

علاوه بر این، شعر پایان بازی بازیکن بعد از شکست دادن اندر دراگون می‌بیند، نشان می‌دهد که آنها در جهانی که به آن تقریباً آگاه است، جایگاه بزرگی دارند. البته، شعر همچنین بسیار متافیزیک است و نه فقط با شخصیت داخل بازی ارتباط برقرار می‌کند، بلکه بازیکنی که بازی را انجام می‌دهد را نیز در بر می‌گیرد. با این حال، همه اینها منجر به ساخت یک حالت رمز و راز در مورد آنچه که بازیکن در جهان ماینکرفت است و نماینده چه چیزی است.

7.ماب های بچه از کجا میایند؟

چگونه برخی از موجودات دشمن مختلف ماینکرفت حتی وجود دارند؟ برای موجودات فعال مانند گاوها، مرغ‌ها و خوک‌ها، آنها با یکدیگر تولیدمثل می‌کنند، این در صورتی است که به‌طور خودکار یا به‌وسیلۀ بازیکن، و کودکانی را تولید می‌کنند که به مرور بزرگ می‌شوند و به بزرگسالان تبدیل می‌شوند.

بعضی از موجودات مانند هاسک‌ها، پیگلین‌ها و زامبی‌ها، به‌وضوح قادر به تولید مثل با یکدیگر نیستند تا بچه هایی را به دنیا بیاورند. علاوه بر این، نسخه‌های کوچک این موجودات هرگز به بزرگسالان تبدیل نمی‌شوند، که نشان می‌دهد که دوره‌ی حیات واقعی واقعاً لازم نیست. کی این موجودات کوچک را تولید می‌کند و به چه دلیلی به جز اینکه مزاحم بازیکن باشد؟

نمایش بیشتر

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا