مقالات بازی

آموزش ساخت سرور ماینکرفت با vps ( بدراک ادیشن )

شاید شما هم از ان دسته از افراد باشید که علاقه‌ به ساخت سرور ماینکرافت عمومی را داشته باشید. اولین گزینه ای که به فکر شما شاید بیاد، وبسایت اترنوش است. اترنوس یک وبسایت است که شما با استفاده از ان میتوانید سرور شخصی خودتان را بسازید. اما سرور های اترنوس این مشکل را دارند که فضا و اطلاعات محدودی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

تبلیغات

اگر بخواهید یک سرور بزرگ و سفارشی را برای خود ایجاد کنید چطور؟ ما اینجا هستیم تا قدم به قدم اموزش ساخت سرور را به شما بیاموزیم.

خرید سرور مجازی

اولین کاری که شما باید بکنید خرید یک سرور مجازی مناسب است، سرور مجازی یا VPS به معنای سروری است که توسط یک تکنولوژی مجازی‌سازی به چندین سرور مجزا تقسیم می‌شود. در واقع، یک سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی تقسیم می‌شود که هر کدام از این سرورها مستقل از دیگران عمل می‌کنند. هر VPS دارای منابع محدودی از سخت افزار (مانند پردازنده، حافظه RAM و فضای دیسک) استفاده می‌کند که به صورت مجزا از سایر VPS ها در استفاده و مدیریت توسط کاربر اختصاص داده می‌شود. از طریق اتصال اینترنت، می‌توان به این سرورهای مجازی دسترسی پیدا کرد و برنامه‌ها و سرویس‌ها را بر روی آنها نصب و مدیریت کرد. استفاده از سرورهای مجازی برای ارائه خدمات آنلاین مانند وب‌هاستینگ، سرورهای اختصاصی مجازی و اشتراک‌گذاری منابع سرور بین کاربران مفید است.

متصل شدن به سرور مجازی

پس از خرید سرور مجازی باید به ان متصل شویم. توجه داشته باشید که سرور مجازی ویندوز ما انتخاب کرده ایم و شما هم همین کار را بکنید. پس از خرید، شرکت هاستینگ یک ایپی، نام کاربری و رمز عبور را به شما تحویل می‌دهد. این اطلاعات را شما باید در برنامه RD Client وارد کنید تا به سرور مجازی خود متصل شوید.

تبلیغات

دانلود پاکت ماین ماینکرافت

محیط سرور مجازی دقیقا محیط یک کامپیوتر می‌ماند، که شما به صورت مجازی به ان متصل شده‌اید. حالا نوبت به ساخت سرور ماینکرافت میرسد. کاری که شما در قدم دوم باید انجام بدید انتخاب سافتور مناسب برای سرور خود است. شما میتوانید بسته به نیاز خود از سافتور های پاکت ماین، ناکیت و بدراک استفاده کنید. ما در این مطلب تنها اموزش ساخت سرور با پاکت ماین را به شما اموزش میدهیم.

آموزش ساخت سرور ماینکرافت
مراحل ساخت سرور ماینکرافت

برای شروع نصب پاکت ماین در سرور مجازی شما باید وارد صفحه گیت هاب پاکت ماین شوید. در این صفحه شما میتوانید ورژن خود را انتخاب کرده و سپس فایل های مربوط به ان ورژن را دانلود کنید. فایل هایی که نیاز است انها را دانلود کنید عبارت است از فایل start.cmd و pocketmine.phar

پس از دانلود این دو فایل شما باید فایل PHP-Binaries مربوط به سیستم خود را نیز دانلود کنید. برای استفاده از پاکت ماین شما نیاز به ساختار php دارید، چرا که پاکت ماین با زبان php برنامه نویسی شده است و برای این که پاکت ماین بتواند اجرا شود، شما نیاز به فایل PHP-Binaries دارید.

نصب پاکت ماین ماینکرافت

آموزش ساخت سرور ماینکرافت
مراحل ساخت سرور ماینکرافت

پس از دانلود هر سه فایل، انها را وارد یک فولدر جدید بکنید. فایل هایی که باید در فولدر باشند عبارت است از start.cmd و pocketmine.phar و php windows. بعد از قرار دادن هر سه فایل، فایل فشرده php را باز کنید و فولدر bin را از ان استخراج کنید.

آموزش ساخت سرور ماینکرافت
مراحل ساخت سرور ماینکرافت

پس از اینکه شما فولدر فشرده را خارج کنید باید دو فایل و یک فولدر را در فولدر سرور داشته باشید. روی فایل start.cmd کلیک کرده و ان را اجرا کنید. اکنون باید یک صفحه برای شما ایجاد شده باشد که شما باید ان را تکمیل کنید.

آموزش ساخت سرور ماینکرافت
مراحل ساخت سرور ماینکرافت

در صفحه اول از شما می‌پرسد که میخواهید با چه زبان ادامه دهید، تنها عبارت eng را وارد کرده و enter را بزنید.

آموزش ساخت سرور ماینکرافت
مراحل ساخت سرور ماینکرافت

سپس در صفحه دوم و سوم به ترتیب عبارت y را وارد کرده و enter را بزنید، در صفحه چهارم نیز تنها enter را بزنید تا پاکت ماین شروع به نصب بکند.

آموزش ساخت سرور ماینکرافت
مراحل ساخت سرور ماینکرافت

همانطور که می‌بینید پاکت ماین شروع به ساخته شدن میکند. و میتوانید وضعیت را تماشا کنید، پس از نصب کامل پاکت ماین سرور شما اماده ورود است که میتوانید با ایپی سرور مجازی که از شرکت هاستینگ خود دریافت کرده اید وارد سرور ماینکرافت خود شوید.

آموزش ساخت سرور ماینکرافت
مراحل ساخت سرور ماینکرافت

برای اینکه شما بتوانید بدون اکانت ایکس باکس وارد ماینکرافت شوید باید ابتدا سرور را خاموش کرده ( برای خاموش کردن عبارت stop را در کنسول تایپ کنید ) و سپس وارد فایل server.properties و xbox-auth را در حالت off قرار دهید.

نمایش بیشتر

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا