مقالات بازی

ندر راکتور ماینکرافت چیست؟

ارتباط برقرار کردن با دنیای ندر

همانطور که میدانید موجانگ به تدریج نسخه پاکت ادیشن (یا بدراک ادیشن) بازی ماینکرافت را در طول سال‌ها به‌روزرسانی کرده است. موجانگ همچنین بسیاری از بلاک ها و ایتم‌هایی را که دیگر از آنها توسط بازیکنان استفاده نمی‌شود، را از بازی حذف می‌کند. یکی از این بلاک ها ندر راکتور بود که در نسخه‌های قدیمی‌تر بازی برای تکمیل بازی ضروری بود.

تبلیغات

از زمانی که بلاک ندر راکتور به صورت کامل حذف شد، تنها تعداد کمی از افراد هنوز آن را به خاطر دارند. در ادامه همه چیز که باید درباره بلاک ندر راکتور در ماینکرافت بدانید را برایتان توضیح می‌دهیم.

ندراکتور یک وسیله‌ای بود که از بلاک ندر ساخته شده بود. هنگامی که فعال می‌شد، یک اتاق بزرگ با بلاک‌های ندر ساخته ميشد و تمام اجسام نادر و مربوط به ندر را ایجاد می‌کرد. در واقع شما میتوانستید با ندر راکتور بدون نیاز به رفتن در ندر اور های ندر را بدست بیاورید.

این موضوع قدیمی برای نسخه ماینکرافت بدراک بود زیرا قبل از به‌روزرسانی 0.12.0 بازی دنیای ندر را نداشت. در حالی که موجانگ هنوز در حال کار بر روی بُعد جدید برای این نسخه بود، آن‌ها به بازیکنان راهی ویژه‌ای برای به‌دست آوردن بلاک‌ها و اجسام مربوط به ندر از طریق ندر راکتور را دادند.

تبلیغات

پس از به‌روزرسانی 0.12.0 که باعث اضافه شدن دنیای ندر شد، قابلیت عملکرد ندر راکتور نیز از بازی حذف شد. اگرچه این بلاک هنوز در بازی وجود دارد، اما تنها می‌توان از آن برای تزئین استفاده کرد.

طرز استفاده از این بلاک به این صورت بود که ابتدا، بازیکنان باید بلاک هسته راکتور ندر را تولید کرده آیتم های نیازمند برای ساخت آن شامل سه دایمند و شش ایرون بود. این یک روش ساخت نسبتاً گران قیمت است زیرا از سه دایمند استفاده می‌شود. در مرحله بعد، بازیکنان باید خود ندر راکتور را ایجاد کنند که برای تولید آن، 14 بلاک ایرون، چهار بلاک گلد و یک هسته فعال‌سازی ندر لازم بود. هسته فعال‌سازی ندر باید بین سطوح Y 4 تا 96 ساخته شود.

لایه اول از بلاک‌ها شامل پنج بلاک سنگ و چهار بلاک گلد بود؛ لایه بعدی شامل هسته راکتور در مرکز همراه با چهار بلاک سنگ بود؛ و لایه بالا دوباره یک مجموعه پنج بلاک سنگ داشت. راکتور باید به شکلی شبیه به تصویر پایین به نظر می‌رسید.

ندر راکتور ماینکرافت
تصویر ندر راکتور ماینکرافت

با ساخت این وسیله، تمام بازیکنان در آن دنیا مجبور بودند کنار راکتور بمانند و آن را در حالتی که در ارتفاع یکسان با آن قرار دارند فعال کنند. پس از فعال شدن راکتور، مارپیچ بزرگ ندر درست می‌شد و بلاک‌های سنگ به بلاک‌های شیشه‌ای درخشان تبدیل می‌شدند. اتاق راکتور شروع به تولید انواع مختلفی از آیتم‌ها، بلاک‌ها و حتی زامبی پیگلین‌ها از دنیای ندر می‌کرد.

در حین ادامه‌ی فرآیند، بلاک‌های راکتور به تدریج به بلاک‌های معمولی شیشه‌ای تبدیل می‌شدند و هنگامی که تمام بلاک‌های شیشه‌ای درخشان به بلاک‌های معمولی تبدیل شدند، فرآیند تکمیل می‌شد. بلاک هسته پس از اتمام فعالیت اولیه، تیره‌تر می‌شد.

این تمام چیزی بود که باید از بلاک ندر راکتور میدانستید.

منبع: sportskeeda

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا