مقالات بازی

همه چیز درباره کرفتر ماینکرافت

بروزرسانی بعدی ماینکرافت 1.21 دارای تنوعی از ویژگی‌های جدید است، از ماب‌های جدید مانند بریز و برنده ماب ووت ارمادیلو تا مکان‌های چالشی مانند ترایل چمبر. بازیکنان بسیار هیجان زده اند که تمام ویژگی‌های جدید را امتحان کنند و چشمان خود را به دقت در منابع رسمی موجانگ نگه دارند تا به دنبال هر گونه بروزرسانی جدید باشند.

تبلیغات

یک قابلیت که با شوق منتظر آن بوده‌ایم و قبلا به ان اشاره کرده بودیم، قابلیت جدیدی به نام کرفتر ماینکرافت است. کرفتر از نیروی رداستون پشتیبانی می‌کند. ساختن یکی از جنبه‌های پایدار و مداوم ماینکرافت از زمان انتشار آن بوده است، به همین دلیل نام آن “Mine. Craft.” انتخاب شده. بازیکنان علاقه‌مند هستند که بدانند چگونه این قابلیت جدید نحوه‌ی ساخت آیتم‌ها را تغییر می‌دهد و احتمالا این فرایند را یکپارچه‌تر می‌کند و درهایی به امکانات جدید باز می‌کند.

کرفتر چگونه است؟

کرفتر ماینکرافت
تصویر کرفتر ماینکرافت

کرفتر یک بلاک جدید با ظرفیت پایین برای ساخت خودکار است. به طور ساده، این یک کرفتینگ تیبل قدرتمند رد استونی است. که روند ساختن را به طرز چشم‌گیری سرعت‌بخش می‌کند و در زمان برای بازیکنان صرفه جویی می‌کند.

کرفتر در ابتدا در ماینکرافت لایو 2023 اعلام شد و علاقه بازیکنان ماینکرافت را به خود جلب کرد. ساخت خودکار موضوعی است که برای سال‌ها در حالت بحث بوده است، زیرا چندین فرآیند دیگر در بازی در قبل ساده‌تر شده است. با اضافه کردن هاپر و دراپر که به طور همسان با فرنیس کار می‌کنند، به نظر می‌رسید که فقط مسئله زمان است تا کرفتینگ تیبل بهبود یابد.

تبلیغات

ویژگی های کرفتر

در کرفتر، فضای ذخیره‌سازی بزرگی وجود ندارد و به بازیکنان فقط 9 بخش را برای قرار دادن آیتم ها ارائه می‌دهد. همچنین، امکان غیرفعال کردن بعضی از بخش ها برای دستورات ساخت خاصی وجود دارد تا هیچ اقلام دیگری در آنها قرار نگیرد.

با استفاده از رداستون، این ماشین قابل استفاده با هم هاپر و دراپر است. همچنین جالب است بدانید که هاپرها همچنین قادر هستند آیتم ها را از کرفتر بردارند. هر یک از سطوح آن قابل تعامل هستند و این باعث می شود تا به حداکثر کارآیی دست یابد.

چگونه کرفتر را بسازیم؟

خوشبختانه، ساخت کرفتر خیلی دشوار نیست. برای ساخت یک کرفتر شما نیاز به 5 تکه آهن،1 کرفتینگ تیبل، 2 رداستون و 1 دراپر دارید.

کرفتر ماینکرافت
تصویر نحوه ساخت کرفتر ماینکرافت

الگوی ساخت رسمی نیز منتشر شده است، همانطور که در بالا نشان داده شده است. ساخت کرفتر بسیار آسان خواهد بود. موجانگ با اضافه کردن این قابلیت می‌خواهد که این دستگاه به طور منظم استفاده شود، که نشانه دیگری از این است که به‌روزرسانی 1.21 به منظور ساده‌سازی فرآیند ساخت است.

چه زمان کرفتر به بازی میاید؟

به‌روزرسانی ماینکرافت 1.21 در حال توسعه است و توسعه‌دهندگان قصد دارند امکانات جدیدی از جمله کرفتر را به بازی اضافه کنند. در حال حاضر، تاریخ انتشار هنوز اعلام نشده است، بنابراین بازیکنان باید کمی صبر کنند تا بتوانند تاریخی را در تقویم خود علامت بزنند؛ با این حال، انتظار می‌رود سال 2024 شاهد این بروزرسانی بزرگ باشیم، زیرا به‌روزرسانی‌های قبل نیز هم در همان زمان عرضه شده بودند.

بلاک‌های جدید دیگر با انتظار بسیار زیادی همراه هستند و بازیکنان به دنبال اطلاعات جدید درباره آن‌ها هستند. عادت نکرده‌ایم که موجانگ از الگوهای عرضه معمول خود خارج شود، اما بازیکنان باید همچنان به دنبال هر گونه اطلاعات جدید منتشرشده توسط منابع رسمی موجانگ باشند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا